Vítám Vás na svých internetových stránkách

 

KeratinJde o základní stavební proteiny, ze kterých se skládají vlasy. Pramínky vlasů, které mají již keratin na slepkách se přiloží k vyčesanému pramínku na hlavě a keratin se rozehřeje speciálními kleštěmi na teplotu 100-150stC, což je nižší teplota než má žehlička na vlasy. Pokožka hlavy je při tom chráněna speciálním izolačním kolečkem, které se navléká před spojením na každý pramínek. Kleštěmi se rozehřeje keratin na slepce a nechá se dokonale prolnout mezi Vaše "živé" vlasy. Jakmile je keratin dokonale rozpuštěn a pronikne mezi všechny vlasy - upraví se celý slep do miniaturního válečku. Je to způsob, u kterého lze dosáhnout nejjemnějšího a nejnenápadnějšího spoje. Jelikož je keratin základní stavební materiál vlasu - je pro vlasy nejpřirozenějším materiálem, který původní vlas nijak nepoškozuje ani neomezuje. 
  Keratinové slepky mohou být ploché i ve tvaru "U". - Pro zručnou kadeřnici již na tomto tvaru nezáleží, začátečnice dácají přednost "U" tvaru pro jednodušší usazení k "živému" pramínku. 

  Keratin je možno aplikovat i tzv studenou metodou = speciálními kleštěmi, kde dochází k elektroakustickému ohřevu bez vnějšího vyzařování tepla. Je to komfortnější způsob, ale v principu velmi podobný.

Metoda je známa i jak Great Lenghs

Sejmutí keratinu se provádí buď :
Mechanickým drcením spoje, což je pravděpodobně nejnešetrnější metoda
Nahřátím spoje a stažením pramínku
Chemickým narušením spoje 

Ve všech vyjmenovaných případech je nutno odstranit zbytky keratinu z "živých" vlasů, což se dělá zčásti mechanickou cestou a zčásti rozpouštěním v různých lihobenzínových sloučenínách.

Pramínek z keratinové metody se při sejmutí může úplně rozpadnout, nebo vznikají drobné ztráty vlasů. Před nasazením je třeba pramínky poopravit a zničené vyměnit. Vše záleží na šikovnosti kadeřnice. Pokud provádí servis velmi zručná obsluha a dělá ho na vlasech, které sama nasazovala - lze předpokládat, že ztráta vlasů bude minimální a při využití kvalitního keratinu nasadí původní pramínky bez dalších nečekaných nákladů. Je to metoda vyžadující praxi, zručnost a talent.

 Výhody: Keratin je pro vlasy nejpřirozenější pojivo, spoje jsou nejmenší a nejnenápadnější, jde o nejrozšířenější metodu a využívá jí většina kadeřnictví
Nevýhody: pramínky je nutno při servisu opravit nebo zformovat, z "živých" vlasů je nutno odstranit zbylý ulpělý keratin, spoje jsou nechráněné proti vodě a kosmetickým přípravkům.